Strona Główna Galeria Siekierezady Opowieści z Siekierezady Muzyczne wędrowanie Dziewięciu.... Inspiracja słowem Poezja Foty Linki Forum Kontakt
                       

 

Paweł Szymański

Bies Czad BLUES video

     
 

 

     
 

Paweł Szymański pisze piosenki, śpiewa, ZJAWISKOWO gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną - podobno potrafi na jednej harmonijce w sześciu (sic!) tonacjach - używając  przy tym tradycyjnych technik bluesowych, a nie nowomodnych overblow! Jego sarkastyczne teksty traktują np. o wizycie u dentysty, o urokach restauracji McDonald's, o plastikowych dziewczynach, o wizytach Świadków Jehowy itp.  Nie można tej  muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americana itp.  

       Nagrywał jako sideman z zespołami Tortilla (wówczas "Flat"), Green Gras, Nocna Zmiana Bluesa. W 1996 roku zrealizowano z jego udziałem program telewizyjny pt" "Paweł Szymański - to mój blues".W 2006 r. wydał własnym sumptem CD "Uroda zdarzeń", zawierający autorski materiał i koncertowy przebój Pawła - Szpital Św. Jakuba.
       Pierwszy koncert za pieniądze miał miejsce w 1990 r., ale dopiero ok. 10 lat później Paweł zaczął prezentować to, czym zajmuje się do dziś, czyli własne, autorskie piosenki.  W ciągu tych kilku lat Paweł S. był ze swoją muzyką chyba w każdej dziurze od Bałtyku po Tatry. Grał w klubach, na ulicy, na dużych festiwalach, w więzieniach itd. Wielokrotnie występował jako solista na tzw. Dużej Scenie Rawa Blues Festival.
 Jest laureatem: 

- Zaczarowanego Świata Harmonijki ,93(I nagroda w kategorii harmonijka ustna)
 - OPPA (Złota Piątka - dwukrotnie 2005 i 2006)
 -Przybycia Bardów (Warszawa 2006)
 -Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Olesnie (2006)
 - Piaseczeńskiego Zlotu Piosenki Różnej (2006) 
-  Konkursu "O ślad" (Zajazd Bardów 2007 - Kowale Oleckie)."