Buffallo – dziki człowiek

 

 

            Buffallo reprezentuje nową generację dzikich, dziwnych bieszczadzkich ludzi. Jego ciało rośnie, a sfera psyche zatrzymała się na poziomie nastoletniego chłopca. W Cisnej określa się to pokoleniem XY – nieodgadnione, otoczone tajemnicą niezrozumienie.

      Buffallo porusza się po wsi bardzo szybko, odrobinę przygarbiony, chyboczący się na boki, prezentując tym językiem ciała swe wewnętrzne rozedrganie. Nie znając Go ma się wrażenie, że jest cholernie zapracowany, pędzi w różne zakamarki Cisnej wiedziony wielką ideą – myślą przewodnią znaną ty Baflowi. Ta idea jest wbrew wszystkiemu bardzo prosta. Buffallo od rana potrzebuje się napić. Oblicza się, że na jedno piwo statystycznie przypada Buffalowi 76 km przebiegu, to dużo.

      Wewnętrzny przymus wykonywania nieskoordynowanych ruchów napędza Buffalla lepiej od paliwa wysokooktanowego wina Bieszczady. W konwersacjach z Buffallem, Tatanka (przydomek z „Tańczącego z Wilkami”) sądziłem, że jest bardziej niż szalony, ale ostatnio zweryfikowałem swój pogląd na stanowisko bardziej radykalne – Tatanka jest mocno pirdolnięty. Postawiłem tezę, teraz dowód.

Pewnego dnia jedziemy z Tatanką po deski do tartaku w Dołżycy oczywiście „trzydziestką” Władka K., Buffallo stoi z tyłu ciągnika, za nami wlecze się samochód osobowy. Kierowca nerwowo wychyla się i sprawdza, co może go czekać z przodu, z powodu bliskości zakrętu nic nie widzi i nie ukrywając zdenerwowania jedzie za nami. Buffallo uśmiechnięty szczerze, macha zapalczywie by wyprzedzał, zaś z przodu jedzie ciężarówka.

Wszyscy ze zgrozą widzimy, że kierowca wziął to na poważnie i realizuje pomysł Tatanki. Natychmiast reagujemy i wymachujemy ufnemu kierowcy by się opamiętał. Władek wzburzony szuka w skrzynce narzędziowej siekierki krzycząc – Zajebię chuja – oczywiście adresatem jest Buffallo- Tatanka. Na swoje usprawiedliwienie ???? wykrzyczał – Chciałem tylko zobaczyć przyszłość tego człowieka.

APEL do kierowców przejeżdżających przez naszą magiczną wieś: Pamiętaj szanowny szoferze – nigdy nie ufaj wymachującemu, zachęcającemu do wyprzedzania, kimkolwiek by ten osobnik nie był. Bo jeśli trafisz na Buffalla – Tatanka, to będzie ostatnia twoja droga, jak śpiewa Chris Rea, droga do piekła.

 

 

 

Powrót

R